BlogasRSS

chp_lock_binary

Sunkiai nužudomi “sausainėliai” (cookies)

Visi seniai žino, kas yra cookiai. Jie leidžia atpažinti pakartotinai į tinklapį užėjusį lankytoją. Norėdamas ištrinti tinklapio išsaugotą informaciją pas save kompiuteryje pratrini naršyklės cookius, ir tinklapis nebegali tavęs atpažinti. Taip? O kas, jeigu pasakysiu, jog ne?  

webfonts

Ikonų šriftai – patogus būdas naudoti piktogramas savo tinklapyje

Kuriant tinklapį dažnai prireikia naudoti įvairias piktogramas, reiškiančias tam tikrus veiksmus sistemoje. Internete yra begalės skirtingų ikonų rinkinių, įvairių formatų – ar pavienės ikonos, ar sprite-sheet’ai ir t.t. Bet yra dar vienas, mano manymu patogiausias, būdas kaip atvaizduoti tokias smulkias piktogramas.  

Reevu-Motorcycle-Helmets

Tinklapio harlem shake

Kaip bebūtų gaila Pagaliau praeina harlem shake mada. Tačiau liko vienas toks įdomus dalykas. Paprastas būdas, kaip galima tinklapį priversti “paharlemsheikint”, gaunasi visai šmaikštus vaizdelis.  

300x200

Paveikslėlių placeholder’iai

Ar dažnai kuriant naują tinklapį prireikia uždėti kokį nors laikiną paveikslėlį vietoje būsimojo? Ką dažniausiai darome tokiais atvejais – uždedame kokį nors nuspalvintą bloką ar pan. Bet yra kiek elegantiškesnis būdas…  

Google Street View Car

Google Street View jau ir Lietuvoje!

Na štai ir atėjo ta lemtingoji diena, kai atsiradome Google Street View! Nustebino tai, kad didžiuosiuose miestuose pravažiavo net ir mažiausiais keliukais.  

Short and available lithuanian domains

Trumpi ir laisvi lietuviški domenai / Trumpų .LT domenų statistika

Turbūt daugelis esate girdėję apie tokį gandą (arba gal jau ir faktą), kad visi (arba beveik visi – priklausomai nuo šaltinio) .com domenai iki 4 simbolių ilgio yra užregistruoti. Įdomumo dėlei sugalvojau patikrinti kokia yra situacija su lietuviškais .lt domenais. Gavosi toks įdomus mini tyrimas (duomenis nuo 2013-01-19).  

123