Po ilgų apmastymų nusprendžiau, kad būtų neblogai turėti savo blogą. Programavimo praktikoje dažnai pasitaiko tokių situacijų, kai tam, kad realizuoti tam tikrą funkcionalumą arba išsiaiškinti kažkokią smulkmeną prireikia daug laiko. Jeigu tas dalykas yra retai naudojamas, tai einant laikui jis labai lengvai pasimiršta, o prireikus žinias panaudoti pakartotinai, prisimint kur buvai radęs atsakymą būna netaip ir lengva, ko pasekoje tenka per naują aiškintis jau žinomą situaciją. Siekiant sumažinti tokių situacijų skaičių, įdomesnius ir “egzotiškesnius” atvejus, esant galimybei, fiksuosiu šiame bloge, tačiau tuo neapsiribosiu.

Antras blogo rašymo tikslas – talpinti jame trumpas pamokėles arba pavyzdžius kaip galima efektyviai (arba nelabai) naudotis tam tikromis technologijomis, lengviau/paprasčiau atlikti užduotis, kurias yra įprasta atlikti kitaip. Daugiausiai dėmesio kreipsiu į tokius dalykus, kuriuos yra sunkiau “išgooglinti”. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai gan paprasta idėja, technologija arba funkcija aprašyta sunkiai suprantama, labai techniška ir moksline kalba (su nuorodomis į šimtus kitų šaltinių, kuriuos reikia perskaityti, kad suprasti apie kokius čia kosmosus rašoma), kurią mums, paprastiems mirtingiesiems yra sunku “praryti” ir reikia gaišti laiką vien tam, kad suprasti apie ką šneka autorius. Tokius aktualius “griozdus” bandysime performuluoti į paprastesnę kalbą, kad eiliniam skaitytojui būtų paprasčiau suprasti aprašomą dalyką.

Nevengsiu įrašų ir apie kitas, gal kiek asmeniškesnes temas. Juk būna įdomų pasiskaityt kaip mąstei ir koks buvo tavo pasaulio, gyvenimo ir įvykių jame supratimas prieš n metų :)

Kalbant apie naujų įrašų atsiradimo dažnumą sunku kažką pasakyti. Pulsiu pildyti blogą vos pasitaikius galimybei, atsiradus laisvam laikui ir aktualiai temai. Jeigu tu, skaitytojau, turi pasiūlyti įdomia temą arba nori paskaityti straipsnį apie tau nesuprantamą dalyką, nedelsiant pasinaudok kontaktų forma ir pranešk savo pageidavimus.

Taigi, blogo gimimo data

2012-07-16

Važiuojam.